Proces odciągania pokarmu wcale nie musi być uciążliwy i stresujący. Postaw na komfort!  Poznaj zestaw do odciągania PersonalFit™ PLUS do laktatora Symphony®. Został on  tak zaprojektowany, aby dopasowywać się do naturalnych konturów piersi podczas laktacji i umożliwiać delikatne odciąganie. Badania kliniczne udowodniły jego działanie zwiększające komfort odciągania pokarmu – jego dopasowanie potwierdziło w testach 100% matek

medela symphony

Bardziej naturalny wygląd

Ulepszony, owalny kształt lejka PersonalFit™ PLUS poprawia samopoczucie matek, jak wyjaśnia dr Danielle Prime, asystentka badań z działu badań medycznych firmy Medela: „Matki reagują emocjonalnie na nowy zestaw do odciągania. Ich zdaniem wygląda on bardziej komfortowo nawet przed rozpoczęciem odciągania, a wrażenia te znajdują potwierdzenie w rzeczywistości”.

Bardziej naturalne dopasowanie

Wykorzystując wyjątkową bazę danych Medela, zawierającą trójwymiarowe skany piersi podczas laktacji, badacze wskazali kąt rozwarcia 105° lejka jako dopasowany optymalnie pod względem anatomicznym. Wnioski te potwierdziły się podczas testów zestawu do odciągania PersonalFit™ PLUS z udziałem matek:

• 100% matek potwierdziło dobre dopasowanie do kształtu piersi

• 95,5% pozytywnie oceniło jego wyśrodkowanie

Ponieważ nowy, owalny lejek można obracać o 360°, użytkowniczki mogą z łatwością dobrać najwygodniejszą dla siebie pozycję podczas każdej sesji odciągania.

Bardziej naturalne uczucie

Medela pragnie sprawiać, aby odciąganie pokarmu możliwie najdokładniej odzwierciedlało zachowania niemowlęcia podczas karmienia. Pierwsze badania kliniczne modelu PersonalFit™ PLUS udowodniły, że matki zależne od odciągaczy postrzegają go jako delikatniejszy i łatwiejszy w użyciu w porównaniu do standardowych zestawów.

• 83% oceniło proces odciągania jako bardziej naturalny

• 95,5% doświadczyło minimalnego ocierania o skórę

• 100% zaobserwowało minimalne odciski na skórze lub ich całkowity brak

Ponadto zdaniem uczestniczek badania zestaw PersonalFit™ PLUS jest znacznie bardziej komfortowy w kwestii ssania brodawki oraz swobody ruchu brodawki, co przekłada się na zmniejszone uczucie „ciągnienia”.

medela symphony

Aby dopasowanie było optymalne, brodawka powinna być wyśrodkowana w tunelu lejka oraz mieć przestrzeń na swobodne rozszerzanie i poruszanie.

Kąt rozwarcia 105° zapewnia także udowodnione działanie redukujące potencjalnie niekomfortowy kontakt punktowy na krawędzi. Nowy lejek umożliwia obracanie pod kątem 360°, przez co możliwe jest przystawianie go w różnych pozycjach.

medel symphony

Bardziej odprężające odciąganie i większe ilości mleka

Komfort i odprężenie to czynniki kluczowe dla skutecznego odciągania, ponieważ stres i dyskomfort mogą hamować wydzielanie oksytocyny niezbędnej do aktywacji produkcji mleka.

„Przyjemne”, „łatwe” i „bezbolesne” to przymiotniki, którymi matki najczęściej opisywały swoje doświadczenia po trwających pięć dni testach. Żadna z nich nie odczuwała stresu podczas odciągania. Zestaw do odciągania PersonalFit™ PLUS posiada także wbudowane zabezpieczenie przed przelaniem (określane także jako system zamknięty), dzięki któremu matki mogą zrelaksować się w wygodnej pozycji. Ma to szczególnie duże znaczenie dla kobiet po cesarskim cięciu oraz/lub trudnym porodzie. Po 15 minutach nowy zestaw do odciągania pozwolił na uzyskanie o 11% więcej mleka w porównaniu do standardowej konstrukcji. Zaobserwowano także o 4% skuteczniejsze opróżnianie piersi, które stanowi podstawę podtrzymania produkcji mleka.

medela

Tylko Medela

Trwająca od 1996 roku współpraca naukowa pomiędzy firmą Medela a Uniwersytetem Australii Zachodniej zaowocowała bogactwem nowej wiedzy na temat karmienia piersią oraz fizjologii usuwania pokarmu. To dzięki niej Medela może opracowywać innowacje, które ułatwiają życie matkom odciągającym mleko, w tym technologię 2-Phase Expression®, czyli rytm odciągania imitujący zachowanie niemowlęcia podczas ssania.

 

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.