Wypożyczenie laktatora Symphony® i zakup zestawu do odciągania PersonalFit™ PLUS do użytku domowego pozwala na korzystanie z tego samego komfortowego i wydajnego systemu, który jest dostępny w szpitalu. Dzięki temu mamy poczucie, że możliwa jest kontynuacja opieki na najwyższym poziomie, zapewniając długotrwałe, komfortowe odciąganie pokarmu

Zapewniamy ciągłość opieki nad matką i dzieckiem. Celem firmy Medela jest udzielanie wsparcia matkom poprzez dostarczanie odpowiednich technologii we właściwym czasie, tak aby mogły one jak najdłużej karmić dzieci własnym mlekiem.

wypozyczalnia laktatorow medela

Rozwiązanie do odciągania na każdym etapie.

Szpitalny laktator Symphony® posiada wyjątkowy program INICJACJA, który naśladuje rytm ssania i odpoczynku charakterystyczny dla zachowań donoszonego niemowlęcia w pierwszych dniach laktacji. Za jego pomocą matki zależne od laktatorów mogą stymulować i zainicjować produkcję mleka. 

Następnie matki mogą rozpocząć korzystanie z programu Symphony® UTRZYMANIE. Wykorzystuje on technologię Medela 2-Phase Expression®, czyli rytm odciągania oparty o sposób ssania niemowląt przy rozwiniętej laktacji. Został on opracowany z myślą o optymalizowaniu produkcji pokarmu po napełnieniu się piersi mlekiem (około drugiego- czwartego dnia po porodzie). Te oparte na wynikach badań programy posiadają udowodniony wpływ rozwijający i podtrzymujący odpowiedni poziom laktacji na przyszłość. 1

Wsparcie dla matek i niemowląt w szpitalach.

Korzystanie z laktatora Symphony® w połączeniu z zestawem do odciągania Personal Fit™ PLUS zamiast standardowych zestawów pozwala na uzyskanie o11% więcej mleka na przestrzeni 15-minutowej sesji odciągania oraz o 4% skuteczniejsze opróżnianie piersi. Oznacza to dostępność większych ilości mleka matki biologicznej w szpitalu, co przyczynia się do wcześniejszego przeniesienia niemowląt z OIOM-u oraz wcześniejszych wypisów. 3 dzięki ograniczonej zachorowalności 4 i przyspieszeniu neurorozwoju.5

wypozyczalnia laktatorow medela

Zestaw Personal Fit™ PLUS niesie ze sobą szczególnie wiele korzyści dla matek po cesarskim cięciu lub trudnym porodzie dzięki wbudowanemu zabezpieczeniu przed przelaniem, które pozwala na odciąganie w bardziej zrelaksowanej pozycji. PersonalFit™ PLUS posiada także klinicznie udowodnione działanie zwiększające komfort odciągania – aż 100% matek pozytywnie oceniło dopasowanie lejka 6

Przygotowanie do życia w domu. Średni czas pobytu matek w szpitalu po porodzie staje się coraz krótszy. W niektórych przypadkach zostają one wypisane do domu, zanim ich piersi napełnia sie mlekiem. Zdarza się także, że niemowlę musi pozostać na oddziale, podczas gdy matka spędza czas częściowo w szpitalu i w domu. 

W takich sytuacjach ważne jest, aby matki doświadczały tak samo wysokich standardów opieki niezależnie od tego, gdzie odciągają pokarm. Przedstawiciele personelu medycznego mogą wspierać kobiety, zalecając zaopatrzenie się w laktator Symphony® w wypożyczalni lub aptece oraz użytkowanie go w połączeniu z zestawem do odciągania Personal Fit™ PLUS. Dzięki niemu matki mogą zainicjować, a następnie rozwinąć laktacje w domu w ciągu pierwszego miesiąca równie wydajnie, jak byłoby to możliwe w szpitalu.

Prawidłowy dobór lejka

Poniewaz lejki PersonalFit™ PLUS dostępne są w wersjach z różnymi wielkościami tuneli, które zapewniają odpowiednie dopasowanie, przed wypożyczeniem laktatora konieczne jest zmierzenie i zanotowanie wielkości brodawki. Medela opracowała przejrzysty przewodnik doboru lejka, który w łatwy sposób objaśnia procedure, a podstawowe zasady przedstawiono na ilustracji po prawej stronie.

wypozyczalnia laktatorow medela

 

Możliwość wypożyczenia laktatora

Wspieranie matek w osiąganiu celów związanych z odciąganiem i karmieniem piersią jest celem funkcjonowania wypożyczalni. To także szansa na udostępnienie matkom i ich rodzinom najnowszego sprzętu i akcesoriów wspomagających karmienie naturalne - od laktatora poprzez dodatkowe butelki do przechowywania mleka matki, aż po produkty do pielęgnacji piersi, pieluszki, środki czystości i nie tylko.

wypozyczalnia laktatorow medela

Zastosowanie profesjonalnego laktatora Symphony® z lejkiem Personal Fit™PLUS umożliwia komfortowe wsparcie karmienia naturalnego. Zestaw do odciągania Personal Fit™PLUS do laktatora Symphony® został zaprojektowany tak, aby dopasować się do naturalnych konturów piersi podczas laktacji. Jest to jedyne tego typu rozwiązanie. Badania kliniczne udowodniły jego działanie zwiększające komfort odciągania pokarmu. Jego dopasowanie mleka u matki składa się z trzech etapów: inicjacji, wzrostu i utrzymania. Laktator Symphony® generuje wyjątkowe rytmy ssania imitujące

Długoterminowe wspieranie matek

Po rozwinięciu laktacji matki zależne od laktatorów mogą nadal często korzystać z odciągacza Symphony® z zestawem Personal Fit™ PLUS. Pozwoli to na uzyskanie pokarmu dla dziecka oraz podtrzymanie produkcji mleka. Jeżeli matka polega wyłącznie na odciąganiu, szczególnie ważny staje się poziom komfortu, jaki zapewnia Personal Fit™ PLUS. Poniewaz zestawy PersonalFit™ PLUS sa łatwiejsze w uzyciu, obsłudze  i czyszczeniu niż standardowe konstrukcje 7 użytkowanie ich w domu wymaga mniej przeszkolenia oraz bieżącego wsparcia. 

Matki, które nie są zależne od laktatorów i rozwinęły wystarczający poziom laktacji w pierwszym miesiącu – poprzez karmienie piersią, odciąganie lub połączenie obu metod – nadal moga potrzebowac odciągacza w sytuacji rozłąki z niemowlakiem. Niektóre kobiety chcą także odciągać pokarm, aby umożliwić innemu opiekunowi podawanie go dziecku. 

Dobór laktatora do użytku domowego zależy od liczby sesji karmienia, które zastępowane zostają sesjami odciągania: jeśli odciąganie jest sporadyczne, dobrym rozwiazaniem moze byc laktator do użytku osobistego 8 . Laktatory osobiste Medela z technologia Flex™ wyposazone sa w lejki zapewniające te same sprawdzone zalety, co Personal Fit™ PLUS.

Medela zapewnia odciągającym matkom szpitalny poziom opieki – niezależnie od tego, czy pokarm odciągany jest co godzinę, codziennie lub jedynie sporadycznie.

Tylko Medela

Wykorzystując wyjątkowe urządzenie do pomiaru szybkości przepływu mleka w celu zbadania wpływu pokarmu, badacze z firmy Medela odkryli, że podwójne odciąganie pozwala na uzyskanie średnio o'18% więcej mleka w porównaniu do odciągania naprzemiennego.9 Odciągnięte mleko charakteryzowało się także wyzsza wartosc energetyczna To właśnie dlatego Medela zaleca użytkowanie podwójnych zestawów do odciągania Personal Fit™ PLUS z laktatorem Symphony®.

wypozyczalnia laktatorow medela

Mleko matki jest najbardziej wartościowym pokarmem, zapewniającym zaspokojenie potrzeb matki i dziecka. Skorzystaj z wypożyczalni, jeśli:

• Potrzebujesz profesjonalnej pomocy w rozwiązaniu problemów laktacyjnych;

• Chcesz karmić dziecko swoim pokarmem a nie jest to możliwe;

• Twoje dziecko nie może ssać;

• Twoje dziecko urodziło się przedwcześnie;

• Jesteś po cięciu cesarskim;

• Nie możesz karmić swojego dziecka piersią;

• Masz za mało pokarmu i chcesz pobudzić laktację;

• Masz nawał pokarmu;

• Masz zastój pokarmu;

• Masz wklęsłe, płaskie lub poranione brodawki;

• Planujesz powrót do pracy a chcesz nadal dostarczać dziecku swój pokarm;

• Twoim dzieckiem opiekują się również inni członkowie rodziny;

• Jesteś dawczynią mleka kobiecego;

• Masz awarię laktatora osobistego;

wypozyczalnia laktatorow medela

Nowy wymiar komfortu dla mam

 Skorzystaj z oferty on-line firmy Novamed, autoryzowanego Partnera Medela Polska, aby z sukcesem zainicjować produkcję mleka i utrzymać laktację przez cały okres przygody, jaką jest karmienie piersią.

Wypożycz laktator Symphony® z lejkiem PersonalFitTM PLUS

Wypożyczenie profesjonalnego laktatora jeszcze nigdy nie było tak proste! Skorzystaj ze strony: www.babynova.pl a profesjonalny laktator firmy Medela zostanie dostarczony do Twojego domu.

 Przypisy: 

1. Meier PP et al. J Perinatol. 2012; 32(2):103–110)

2. Prime DK et al. 6th ABM Europe Conference, Rotterdam, NL; 2018

3. Schaller RJ et al. Pediatrics. 2005; 116(2):400–406

4. Meier PP et al. Clin Perinatol. 2010; 37(1):217–245)

5 .Vohr BR et al. Pediatrics. 2006; 118(1):e115-e123

6. Clinical study. (NCT02492139). 2016). 

7. (Clinical study. (NCT02496429). 2015)

8. (Meier PP et al. J Perinatol. 2016; 36(7):493–499)

9. (Prime DK et al. Breastfeed Med. 2012; 7(6):442–447)

Newsletter

Subskrybuj nasz newsletter.